ملاقات

پله پله تا ملاقات خود آ !

ملاقات

پله پله تا ملاقات خود آ !

ملاقات

سلام
هرکسی باید جایی داشته باشه که بی دغدغه حرفهای دلشرو بزنه. اینجا واسه من مصداق این است که: "هیچ آدابی و تربیتی مجو...هر چه میخواهد دل تنگت بگو"

پیام های کوتاه

۷ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

ومن الناس من یعبد الله على حرف فإن أصابه خیر اطمأن به وإن أصابته فتنة انقلب على وجهه خسر الدنیا والآخرة ذلک هو الخسران المبین، حج(۱۱)

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مرداد ۹۴ ، ۰۹:۱۴
از "مثلاً مهندس"

یکی از اموری که روزانه انجام میدم خواندن اخبار است. بعضی اوقات آنقدر خبرها زیادند که آدم دلش میخواد خلاصه ای مهم از آنچه وجود دارد را بخواند و نه همه ی اخبار را.

یکی از بهترین بسته های خبری: بسته خبری خبرگزاری فارس به نام فارس 24. لینکش در سایت فارس نیوز و در سمت چپ بالای صفحه به صورت پی دی اف وجود دارد.

یکی دیگه "به اضافه تابناک" متعلق به خبرگزاری تابناک است که به صورت ویدئویی است و جالب. هفتاد و سومین به اضافه تابناک

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مرداد ۹۴ ، ۰۸:۵۹
از "مثلاً مهندس"

یکی از سایتهای خوب در زمینه تماشای اینترنتی فیلم.

 

فیلیمو

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ مرداد ۹۴ ، ۱۲:۰۷
از "مثلاً مهندس"

بسیار اتفاق می افتد که اوقات بیکاری زیادی در خانه یا در مغازه و یا در محل کار داریم. بسیاری از افراد برای این اوقات برنامه ریزی می‌کنند ولی چون ابزار انگیزشی و کنترلی مناسبی در میان نیست در بین راه برنامه ریزی‌شان عوض می‌شود و دوباره دچار بی‌برنامگی می‌شوند.

یکی از راههای مناسب برای استفاده از این اوقات و دچار نشدن به بی‌برنامگی یادگیری از راه دور (Distance Education) است. شما در این گونه کلاسها امکان دارید همانطور که در یک کلاس معمولی در دانشگاه شرکت می‌کنید تمارین، پروژه ها و فیلم تدریس اساتید را انجام داده و مشاهده کنید. بسیاری از سایتها هستند که این دوره ها را به شما پیشنهاد می کنند که اصطلاحاً به آنها MOOC یا Massive Open Online Courses می‌گویند. یکی از بهترین سایتها Coursera است که لینک آن را در پیوندهای مفید این وبلاگ به نام کلاس‌های درس رایگان دانشگاهی می‌توانید مشاهده نمایید. 

یادتان باشد این سخن:

**** زگهواره تا گور دانش بجو**** زیرا **** علم قدرت است****

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ مرداد ۹۴ ، ۰۹:۵۹
از "مثلاً مهندس"

 

باز آ باز آ هر آنچه هستی باز آ ........................گر کافر و گبر و بت‌پرستی باز آ

این درگه ما درگه نومیدی نیست..................... صد بار اگر توبه شکستی باز آ

 

 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ مرداد ۹۴ ، ۱۱:۱۷
از "مثلاً مهندس"

این یادداشت را حتما بخوانید!

یادداشتی از دکتر منوچهر محمدی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ مرداد ۹۴ ، ۱۳:۱۷
از "مثلاً مهندس"

سازمان ما که یک سازمان دولتی است چند وقت پیش حدود 50 نفر رو استخدام کرد. خوب انتظار میرفت که وقتی نفر جدید استخدام میکنن این نفرات کارهای رو زمین مانده سازمان رو انجام بدن و باری از روی دوش سازمان بردارند. ولی این یک رویا بود. در واقع در ایران این یک رویا است که وقتی سازمان دولتی نفرات جدیدی رو استخدام میکنه و متعهد میشه که به آنها تمام مزایا و حقوق رو پرداخت کنه برای اونها واقعا کار داشته باشه و صرف ازدیاد کارمند اونها رو استخدام نکرده باشه. علی ای حال سازمان برای این نفرات نه تنها کاری نداشت بلکه اصلا کاری بهشون نداشت، ول کرده بود به امان خدا!!!!! یعنی اینکه در واقع این نفرات جدید فقط هزینه های سازمان رو بالا بردن و فعلا کاری ندارند که انجام بدن. البته این یک سر قضیه اس.

ولی مهمتر از این سر قضیه اون یکی سر قضیس که خوب، شما برای این نفرات جدید کاری ندارید، اما آیا نمی توانید برای این نفرات کار درست کنید یعنی نمیتوانید کارآفرین باشید.!!!!! کارآفرینی به این معنی است که کار جدید درست کنید یعنی به نظر من کار درست کردنی است نه بودنی. به بیان دیگر کار را باید درست کرد در اینصورت است که میتوان گفت کارآفرینی. بنابراین وقتی میتوان برای این نفرات کار درست کرد چرا این سازمان و مدیران آن این سرمایه های عظیم انسانی را هدر داده و اسراف می کنن؟!!!! جوابش واضح است. چون سوء مدیریت از بالای نظام گرفته تا پایین وجود دارد و مدیری که واقعا مدیر بوده و لایق باشد خیلی خیلی خیلی ..... خیلی کم پیدا می شود.

*** ای اهل ایمان بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید.***

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ مرداد ۹۴ ، ۱۳:۰۷
از "مثلاً مهندس"